logo-vzdelavaci6.png

MDDr. Michal Štefanatný

Slovensko

Iniciálna terapia parodontitis

Definícia peri-implantátového ochorenia ako zápalového procesu tkanív v okolí implantátu je známa už viac ako 20 rokov (Albrektsson a Isidor 1994). Ochorenie sa začína najskôr postihnutím mäkkých tkanív (peri-implantačná mukozitída). V prípade že nie je mukozitída liečená, môže dôjsť až k strate kosti v okolí implantátu (peri-implantitída). Ak ostane neliečená, peri-implantitída môže progredovať a viesť až k strate implantátu. Prevalencia peri-implantitídy na úrovni pacienta je 45% a na úrovni implantátu 24.9%. (Derks a kol, 2016).

Peri-implantačná mukozitída a začínajúca forma peri-implantitídy si vyžaduje menej rozsiahle opatrenia ako pokročilá forma peri-implantitídy s väščou stratou kosti. Vo všetkých prípadoch peri-implantačných ochorení musia stratégie ošetrenia zahŕňať odstránenie zubného kameňa a povlakov z povrchu implantátu ako kľúčového kroku v manažmente ochorenia. Najúčinnejšou zbraňou v boji proti vzniku peri-implantitídy ostáva stále prevencia.

______________________

Dr. Štefanatný sa narodil v roku 1987 vo Zvolene, čo bol a ešte stále je veľký železničný uzol. Ostalo to niekde v jeho podvedomí a doteraz je veľkým milovníkom vlakov. Do škôlky chodil však už v Považskej Bystrici. Jediné, čo si z nej pamätá, je chuť makových pirôžkov, ktoré robili v takom malom okienku hneď oproti. Keď poslúchal, mama ho po škôlke vzala a mohol si za odmenu jeden kúpiť.

Po krátkom štúdiu na VIII. ZŠ na Rozkvete sa mu na prekvapenie mnohých podarilo úspešne spraviť psychotesty a aj druhé kolo prijímacích skúšok na 8-ročné gymnázium. Do školy chodil poctivo, najviac mu podľa pamätníkov išla matematika.

V korešpondenčnej súťaži Klokan síce nedosiahol žiadne výrazné úspechy, ale aj tak bol jeden z najlepších v ročníku. Na predsedu triedy sa mu to dotiahnuť nepodarilo, robil však asi 2 mesiace nástenkára. Z tejto pozície bol následne odvolaný.

Dnes robí zuby.

Zdieľajte na:

LinkedIn
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

Postup pri registrácii:

  • Kliknite na ikonu „Registrujte sa“
  • Vľavo dole kliknite na „+ Zaregistrovať sa na aktivitu“
  • Vyberte typ účastníka
    • Člen SKZL – po zvolení sa Vám objaví výzva na prihlásenie, kde vyplníte svoje prihlasovacie údaje, ktoré sú identické s vašimi prihlasovacími údajmi do profilu na stránke skzl.sk
  • Skontrolujte, či je zadaná správna emailová adresa, v prípade, že nie, zadajte aktuálny email
    • Nečlen SKZL/študent/zahraničný účastník – vyplní registračný formulár
  • Kliknite „ĎALEJ“
  • Dokončite registráciu kliknutím na „ZAREGISTROVAŤ SA NA AKTIVITU“

Poplatok za kongres môžete uhradiť ihneď kartou. V prípade preferencie úhrady prostredníctvom internet bankingu, použite údaje k platbe uvedené nižšie.

Účastnícke poplatky do 15.9.2022 (platby pripísané na účet do 16.9.2022):

Člen SKZL – 280 €
Nečlen SKZL – 360 €
Zamestnanec LF (s výškou členského poplatku do SKZL 72€/rok) – 170 € 
Študent – 90 €
Zahraničný účastník – 432 €

Údaje k platbe prevodným príkazom:
Číslo účtu: SK81 0200 0000 0027 7113 4356
SWIFT kód: SUBASKBX
Variabilný symbol: registračné číslo v komore
Špecifický symbol: 322021
Poznámka: meno a priezvisko